Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kakfat 7154358



*

nr 715 4358


Kakfat

nysilver, höjd: 45


Utrop:

300 kr

Såld:

850 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 september 2011
kl 20:00:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/9 23:12:41 1      100 kr
15/9 06:03:07 2      200 kr
16/9 19:20:43 3      450 kr
19/9 13:14:26 4      300 kr
19/9 13:37:50 5      600 kr
19/9 19:24:40 6      600 kr
19/9 19:25:05 6      650 kr
19/9 19:29:51 5      750 kr
19/9 19:35:20 6      750 kr
19/9 19:35:47 6      800 kr
19/9 19:55:22 7      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kakfat nysilver pläter silver ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr